Проект сюжетно-рольової гри лікарня молодша група. Гра «Лікарня» у першій молодшій групі. окремих дій у єдину сюжетну лінію


Автономне дошкільний закладмуніципального освіти м. Довгопрудного дитячий садокзагальнорозвиваючого виду № 24 «Берізка»
(АТУ дитячий садок № 24 «Берізка»)
Сюжетно-рольова гра "ЛІКАРНЯ"
в молодшій групі
Склала та провела: Береснева О.А.
м.Довгопрудний Сюжет «На прийом до дитячого лікаря»
Підготувала та провела вихователь: Береснева О.А
Мета: Сформувати в дітей віком вміння грати в сюжетно-рольову гру «Лікарня»
Завдання: Вчити створювати ігрову обстановку, використовуючи реальні предмети та його заступники. Формувати в дітей віком вміння грати за власним задумом, стимулювати творчу активність дітей. Розвивати вміння вступати в рольову взаємодію з однолітками (будувати рольовий діалог, вміння домовлятися один з одним у грі). Розвивати у дітей слухову та зорову увагу, пам'ять, уяву, інтонаційну виразність мови. Виховувати дружні взаємини між дітьми, повагу до праці лікаря.
Методичне оснащення заняття: скринька, загадки, білий халат, шапочка лікаря, ігровий набір «Доктор», медичні картки на кожного хворого та геометричні фігури, ляльки.
Словникова робота: лікар педіатр, медсестра, фонендоскоп, шприц, термометр, рецепт, реєстратура.
Попередня робота: екскурсія до кабінету медсестри, знайомство дітей з зовнішнім виглядомлікарів з інструментами, читання казки «Айболіт» К.І. Чуковського, розгляд сюжетних ілюстрацій, бесіди з опорою на особистий досвіддітей про лікарів, лікарні.
Хід заняття
Організаційний момент.
Вихователь: Здрастуйте, хлопці. Сідайте. Почнемо наше заняття з побажання добра один одному. Поверніться один до одного обличчям і скажіть: Ми бажаємо один одному добра.
Основна частина заняття.
Вихователь: Хлопці подивіться, яка у мене гарна скринька. Відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, кому він належить.
Вихователь: Хто у дні хвороб усіх корисніших?
Лікує нас від усіх хвороб?
Діти: Лікар.
Вихователь: Ця скринька належить лікарю. А як ви думаєте, що в ньому знаходиться? (У ньому лежать інструменти та ліки, які потрібні лікарю для роботи.) Хлопці давайте подивимося на ці інструменти і назвемо їх (фонендоскоп, шприц, градусник, краплі в ніс, шпатель…) Молодці.
Вихователь: А як ви думаєте, в яку гру ми зараз з вами гратимемо? (В лікарню)
Вихователь звертає увагу дітей на ляльок у ігровому куточку.
- Подивіться, які сумні наші ляльки. Що сталося з ними? Може, вони захворіли? Згадайте, як називають лікаря, який лікує дітей? (Педіатр). А яких ви ще лікарів знаєте? (Лор, хірург, терапевт)
– А з ким ви ходили до лікаря? (Відповіді дітей) . - От і наших ляльок треба відвести до лікарні на прийом до дитячого лікаря (педіатра)
Давайте зробимо фізхвилинку, а потім розподілимо з вами ролі
Фізкультхвилинка.
Ми в автобусі сидимо, і у віконце дивимося.
Дивимося назад, дивимося вперед, що автобус не щастить.
Колеса закружляли, вперед ми покотилися
Нехай автобус нас, таланить, ми їдемо, їдемо все вперед.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за педагогом слова).
Вихователь: давайте виберемо з вами лікаря. Вперше їм буде той, хто з вас найвідповідальніший. У нас же з вами справжнісінька поліклініка.
Вихователь пропонує лікареві вибрати собі медсестру. Потім вибираються: медсестра в реєстратуру, пацієнти з хворими ляльками (вихователь роздає дітям іграшки просить пошкодувати та заспокоїти їх, пропонує їм взяти картку у реєстратурі та стати в чергу до лікаря, щоб він зміг їм допомогти.) А тепер нам потрібно вибрати дуже головну роль - це санітарка, адже вона стежить за чистотою у всій лікарні, робота її дуже важлива - адже якщо не прибиратимуться в лікарні відвідувачам буде неприємно туди приходити.
Вихователь пояснює кожному його роль. Діти розходяться своїми ігровими зонами (аптека, лікарня, реєстратура). Одягають халати, готують свої робочі місця.
Діалог у реєстратурі:
Діти вітаються, називають своє прізвище ім'я та просять карту хворого.
Реєстратор видає картку хворому. (за геометричним фігурам, які знаходяться на картках та на пацієнті)
У поліклініці починається прийом. Вихователь нагадує "відвідувачам", щоб ті зайняли чергу до лікаря. Перш, ніж увійти до кабінету, потрібно постукати у «двері». Увійшовши до кабінету, привітатись розповісти, що болить у вашої доньки?
Діалог у лікарні хворого та лікаря:
П: Доброго дня.
Д: привіт, що болить у вашої доньки?
П: має високу температуру, болить голова.
Д: не турбуйтеся, зараз я огляну її та призначу лікування.
Дитина в ролі лікаря надає медичну допомогу, оглядає пацієнта і пропонує медсестрі зробити жарознижувальний укол, потім виписує рецепт і пропонує придбати ліки в аптеці.
Відвідувачі сидять у черзі, не шумлять, не сваряться, чекають на свою чергу. Поки пацієнти чекають на свою чергу біля дверей з'являється санітарка, яка миє підлогу. Вона старанно все миє і просить відвідувачів не смітити.
Вихователь слідкує за тим, щоб діти не забували говорити «дякую і до побачення».
Закінчення гри
Поліклініка закривається: вже пізно, пацієнтів не лишилося, всіх вилікували. Лікарі зніміть халати та розставте по місцях медичне обладнання. Батьки, візьміть, хто не встиг рецепти, і зайдіть в аптеку за таблетками та вітамінами. Потрібно відвести дітей додому та укласти у ліжечка. Ось тепер у нашій групі повний порядок.
На закінчення гри вихователь запитує у дітей як можна зберегти своє здоров'я, і ​​що для цього потрібно робити.
Діти відповідають: робити зарядку, їсти овочі та фрукти, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі.
Вихователь: хлопці давайте і ми з вами зробимо зарядку (Діти виконують зарядку під муз
Сонце глянуло в ліжечко,
Раз два три чотири п'ять.
Всі ми робимо зарядку,
Треба нам сісти та встати.
Руки витягнути ширше,
Раз два три чотири п'ять.
Нахилитися – три, чотири.
І дома поскакати.
На шкарпетку, потім на п'яту.
Усі ми робимо зарядку.
(Діти роблять ті рухи, про які йдеться у вірші, повторюючи за вихователем слова.)
Вихователь: Хлопці, у що ми сьогодні з вами грали? (Лікарню) Що вам сподобалося найбільше в нашій ірзі?
Вихователь: Хлопці, я бажаю вам здоров'я. Зараз я роздам вам смачні корисні фрукти. (Дітям лунають яблука)


Програмні файли

Завдання сюжетно- рольової гри: закріпити раніше отримані уявлення про професію лікаря; стимулювати творчу активність дітей; збагачувати словник дітей словами (аптека, градусник, лікар, аптекар, ліки); розвивати діалогічну мову, наочно-дієве мислення; виховувати доброзичливі стосунки до партнера з гри.

Попередня робота:екскурсія з дітьми другої молодшої групи до медичного кабінету, розповідь з досвіду про відвідування лікаря, читання казки К.Чуковського «Айболіт», внесення нової іграшки «Валіза доктора», дидактична гра«Що лікареві потрібно для роботи».

Словникова робота:аптека, градусник, лікар, аптекар, ліки.

Предметно-ігрове середовище. Обладнання та атрибути:іграшки звірів: слон, тигр, бегемот, лев, леопард, мавпа; костюм лікаря, обладнання для сюжетно-рольової гри «Лікарня», «Аптека», костюм аптекаря, костюми моряків та матросів.

Ігрові ролі:

Лікар Айболіт (вихователь)- Лікує звірів: вимірює температуру, виписує рецепт, оглядає хворих.

Аптекар- приймає рецепт, видає ліки, робить прийом грошей за ліки.

Капітан– керує будівництвом корабля, керує штурвалом, ремонтує корабель.

Матроси– будують та ремонтують корабель, стежать за маршрутом по карті, забезпечують порядок на кораблі.

Мотивація. Проблемна ситуація:Приїжджає з Африки мавпочка і привозить листа, в якому тварини просять Лікаря Айболита приїхати і вилікувати їх.

Хід гри

У групі з'являється мавпочка ( м'яка іграшка), яка приносить листа.

Вихователь читає листа: «Доктор, приїжджайте в Африку, та швидше! І допоможіть нашим малюкам!»

Вихователь (В.).Ой, хлопці, у листі сказано, що в Африці захворіли звірі! Скажіть, хлопці, а хворіти добре?

Діти.Ні!

Ст.Так, хлопці! Хворіти дуже погано. А в листі написано, що в Африці хворіють звірятка. А як ми можемо допомогти їм? (Відповіді дітей).

Вихователь пропонує дітям вирушити до Африки, щоб вилікувати звірів. Запитує на чому можна доїхати до Африки. Вислухавши відповіді дітей, роблять висновок, що потрібно побудувати корабель.

Будівництво корабля з великого дерев'яного конструктора.

Ст.Ось і готовий наш чудовий корабель, але ми не можемо вирушити в дорогу без капітана та його помічників матросів (розподіл ролі капітана та матросів з ініціативи дітей).

Ст.По морях, хвилями, вирушаємо в Африку лікувати звірів.

Діти, куди ми їдемо? – (В Африку). Що там робитимемо? (лікувати звірів)

Діти приїжджають до Африки.

Ст.Щось під час нашої поїздки наш корабель сильно хитало.

Я думаю, варто його полагодити. Дітям видаються інструменти. Капітан із помічниками залишаються лагодити корабель, а решта вирушають далі.

Ст.Хлопці, а як же ми лікуватимемо звірів, якщо у нас немає медичних інструментів? Нам негайно потрібно в аптеку. Але спочатку ми виберемо аптекаря. (Вибирають дитину на роль аптекаря з ініціативи дітей).

Ст.Діти, а як називається людина, яка працює в аптеці? (Аптекар).

Діти купують в аптеці інструменти і вирушають далі шукати хворих звірів.

Діти підходять до ігрової зони, де розвішано плакат «Спекотні країни», розташовані пальми. Під пальмою сидять звірі: бегемот, леопард, лев, слон (іграшки).

Ст.Діти подивіться, а от і наші хворі звірі. Вибирайте, хто за ким доглядатиме. А я буду доктором Айболітом (одягає халат лікаря).

Лікар Айболіт (вихователь).Сідайте, будь ласка, і чекайте своєї черги.

Лікар Айболіт веде прийом звірів.

Доктор Айболит.Добрий день. Що у вас трапилося? (Відповіді дітей). Зараз вимірюємо йому температуру. Підкажіть, чим вимірюватимемо температуру? (Відповіді дітей). Я вам виписую рецепт, ви зараз йдете в аптеку, купуєте ліки та повертаєтеся до мене.

Діти від Лікаря Айболита вирушають в аптеку, купують потрібні їм ліки.

Лікар Айболіт лікує всіх звірів.

Доктор Айболит.Наші звірі здорові, веселі. Вони гарні та милі і навіть хочуть потанцювати разом з вами.

Діти виконують танець «Чунга-чанга» (сл. Ю. Ентін, муз. В. Шаїнський).

Ст.Хлопці, наші звірі здорові і нам час повертатися назад до дитячого садка.

Діти сідають у корабель і вирушають назад.

Ст.Ось хлопці ми повернулися назад у сад. Скажіть, вам сподобалося грати сьогодні? (Відповіді дітей).

Конспект сюжетно-рольової гри

«Іграшки захворіли»

у 2 молодшій групі

1. Завдання керівництва:

1).-Розширювати знання дітей про роботу лікаря;

Продовжувати знайомити з назвами медичних інструментів (шприц, бинт, термометр, фонендоскоп).

Розвивати мовлення, мислення, активізувати словник дітей;

Розвивати у дітей слухову та зорову увагу, пам'ять, уяву, інтонаційну виразність мови;

Формувати свідоме ставлення до здоров'я;

2). Формувати вміння дітей брати на себе роль лікаря, виконувати відповідні ігрові дії, створювати ігрову обстановку, використовуючи реальні предмети та його заступники.

Розвивати вміння вступати у рольову взаємодію з однолітками у нетривалій спільної гри(Будувати рольовий діалог, вміння домовлятися один з одним у грі)

3). Виховувати доброзичливе ставлення дітей одне до одного; формувати уважне ставлення до хворого.

2.Підготовка до гри:

Придбання нової "Аптечки".

Виготовлення атрибутів: рецептів, градусників, пігулок, гірчичників.

Підготовка халатів медсестри та лікаря.

Розгляд сюжетних картинок «Лікарня», "Аптека".

Екскурсія до медичного кабінету.

Розмова про лікарню.

Д/і «Кому що потрібне?»

Читання казки К.Чуковського «Айболіт»

Бесіда з дітьми «Як я з мамою ходив на прийом до лікаря»

Прослуховування пісні «Лялька захворіла» муз. О. Філіппенка, сл. Т. Волгіної.

Навчання ігрової взаємодії.

Навчання змови на гру.

Навчання ігрових дій.

3. Перспективний план підготовки до гри «Лікарня для іграшок»

Лікар

Медсестра

Мами

Папи

Халати, шапочки, градусник, бинти, фондоскоп, ліки, шприци. шпателя, рецепти.

Лікар оглядає хворого,

з'ясовує причину, призначає лікування.

Медсестра реєструє хворого, виписує рецепт.

Пацієнти чекають на прийом лікаря, розповідають що болить.

"Доброго дня, проходьте будь ласка",

"На що скаржитесь?",

"Де у вас болить?",

"Як ви себе почуваєте?",

"Давайте виміряємо температуру."

Супутні сюжети

Аптека

Фармацевт

Каса, гроші, порожні коробочки з-під ліків, гірчичники.

Продає ліки за рецептом.

"Доброго дня"

«Покажіть, будь ласка, ваш рецепт»

«А ще я раджу вам такі ліки»

4. Хід гри.

1. Прийоми створення інтересу до гри .Вихованець звертає увагу дітей на іграшки в ігровому куточку. «Іграшки чомусь плачуть, що ж у них сталося?» (Відповіді дітей).

Вихователь читає вірш:

Наші ляльки захворіли

Вранці навіть не поїли.

Ледве очі відкривають,

Не сміються, не грають

Цілий день вони мовчать

Навіть мама не кричать.

Вихователь повідомляє дітей, що іграшки захворіли і ставить питання. Хлопці, а як ви думаєте, чому наші іграшки захворіли?Скажіть, а до кого ви за допомогою звертаєтеся, коли хворієте? Ось і наші іграшки треба відвести до лікарні.

Відкрита лікарня для всіх людей та звірів йдіть лікуватися до неї швидше!

2) Змова на гру. Пропонує дітям пограти у «Лікарню».(Педагог розподіляє ролі). «Лікарем сьогодні буду я. Щоб швидше лікувати всіх хворих, допомагати лікареві приймати хворих, потрібна медична сестра. Хто хоче бути медичною сестрою?Вихователь пояснює дітям хто такий фармацевт та запитує хто хоче ним бути?

Інші хлопці - пацієнти або за бажанням можуть вибрати собі "дітей", які захворіли (ляльки, іграшки-звірятка).А потім поміняємось ролями.Вихователь вибирає він головну роль лікаря і обіцяє допомагати,разом з дітьми виберуть потрібні атрибути і починають гру. Відповідно до обраної роллю вихователь, разом із дітьми згадує хто та як працює у лікарні: лікар – приймає пацієнта, вислуховує, оглядає, призначає лікування; медична сестра - виконує призначення лікаря, робить уколи, обробляє рани, миє інструменти, фармацевт продає ліки

3) Прийоми навчання ігрових дій. Вихователь у ролі лікаря виходить до "відвідувачів", нагадує, щоб ті зайняли чергу до лікаря. Перш, ніж увійти до кабінету, потрібно постукати у «двері». Увійшовши до кабінету, привітатись, розповісти, що болить у вашої доньки? Лікар веде прийом. Оглядає кожного хворого. Робить перев'язки, уколи. Медсестра допомагає йому. Лікар також розповідає про те, як важливо правильно харчуватися і користь вітамінів.

Вітаміни нам корисні,
Це точно знаю.
Тільки їх не з пігулок
Я вживаю.
Отримую їх із їжі
Смачний та корисний.
Де ж вони ховаються?
Дуже цікаво.
Мама пояснює мені
Вони ховаються скрізь.
Ти з фруктів, овочів,
Отримуй їх швидше.

(У ролі лікаря вихователь розвиває сюжет гри відповідно до прийнятої ролі)

З метою збагачення сюжету вихователь пропонує хлопцям, пройти в аптеку за ліками. Які можна купити лише за рецептом лікаря.

Медсестра виписує рецепт ліки, який потрібно купити в аптеці Пацієнти встають у чергу і за рецептом купують ліки.

5. Закінчення гри:

Вихователь оголошує перерву на обід, після чого діти змінюються ролями. Вихователь просить дітей зняти халати та розставити медичне обладнання по місцях.

6.Оцінка гри:

Вихователь дякує дітям за цікаву гру, Запитує їх, чи сподобалося їм грати? Окремо зазначає та хвалить дітей, які складно йдуть на контакт.

На закінчення гри вихователь запитує у дітей як можна зберегти своє здоров'я, і ​​що для цього потрібно робити. Діти відповідають: робити зарядку, їсти овочі та фрукти, займатися спортом, гуляти на свіжому повітрі.

Валентина Амельченко
Конспект проведення сюжетно-рольової гри «Лікарня» у другій молодшій групі

Конспект сюжетно-рольової гри« Лікарня» ось другій молодшій групі.

Ціль: Сформувати у дітей вміння грати у сюжетно-рольову гру« Лікарня» .

Завдання:

Розвивати вміння обирати роль (лікаря, медсестри, пацієнта);

Виконувати у грі з іграшками кілька взаємопов'язаних дій (слухає хворих, Призначає лікування, робить укол, ставить градусник, ін);

Вчити взаємодіяти в сюжетахз двома дійовими особами (лікар - хворий) ;

Формувати вміння супроводжуватисвої дії словесними позначеннями;

Розвивати діалогічну форму мови;

Допомагати доброзичливо спілкуватися.

Обладнання та матеріали:

Для ігри"Чарівний мішечок" (всередині: градусник, бинт, шприц)

Дитячий набір Лікарня" (градусник, шприц, фонендоскоп, бинт, вата, ін.);

Стільці для пацієнтів;

Халати для лікаря та медичної сестри;

Попередня робота з дітьми:

Екскурсія до медичного кабінету з метою спостереження за роботою медичної сестри у дитячому садку;

- Бесіди на тему: "Похід до лікаря в поліклініку" та ін.

- розгляд ілюстрацій: « Лікарня» , "Аптека";

Читання художньої літератури: К. Чуковський "Айболіт, В. Сутеєв «Про бегемота, який боявся щеплень»;

Дидактичні ігри;:"Хто це?", «Кому що потрібно, "Що робить?".

Створення та програванняігрових та проблемних ситуацій;

Навчання ігрових прийомів.

Ігрові ролі та правила:

На початковому етапі у грі провідну роль бере він вихователь - роль лікаря, медсестри, а подальшому цю роль виконують самі діти (Спільні дії з дорослим за наслідуванням, за зразком).

Хід гри:

Діти заходять у групувстають навколо вихователя.

Вихователь: Хлопці відгадайте загадку:

Гучно кашляє Сергій.

У нього бронхіт, схоже.

У поліклініку дзвонять,

І Сергію кажуть:

- Ти не бійся і не плач -

До тебе їде добрий Діти дружно: (лікар)

Вихователь: Правильно, хлопці, це лікар

Вихователь: Якщо хтось захворів, дорослі чи діти, ми куди звертаємось?

Діти: В лікарню, у поліклініку.

Вихователь: У чому полягає робота лікаря?

Діти: Оглядати хворихпризначати лікування.

Вихователь: А, яким має бути лікар?

Діти: Уважним, дбайливим, добрим

Вихователь: Молодці, хлопці! Що ж, настала наша година, пограємо ми зараз! Бажаєте грати?

Діти: Так!

Вихователь: Хлопці, давайте з вами пограємося в гру «Що потрібно доктору? Для цього ми візьмемо наш чарівний мішечок.

(Діти вибирають із запропонованих предметів потрібні лікарю і розповідають, для чого, на їхню думку, потрібен той чи інший предмет).

Шприц – робити укол.

Термометр – вимірювати температуру.

Вата – змащувати рани.

Бінт – перев'язати рану.

Вихователь: Діти хтось у нас у куточку плаче Ой, та це ж лялька Катя. Зараз я в неї спитаю, що трапилося, і вам розповім.

Вихователь: У ляльки Каті болить шийка Вона гуляла на вулиці промочила ніжки та застудилася. Потрібно терміново щось робити. Я придумала!.

Зараз я одягну білий халат і її лікуватиму. Я буду лікарем.

Тут у мене лікарня, мій кабінет. Тут лежать ліки,

градусники, шприци для уколів, бинти.

А ще мені потрібна помічниця – медсестра. Вона виписуватиме рецепти та робитиме процедури. Хто хоче мені допомогти? (Вибираємо медсестру з дітей).

Ну ось Катюша давай я тебе огляну.

Зараз візьму фонондоскоп і послухаю тебе.

У легенях чисто, відкрий ротик: а ось шийка червона

Зараз медсестра напише тобі рецепт: це сироп від кашлю І ти обов'язково видужаєш.

Вихователь: До побачення Катюша. більше не хворій.

Хлопці, а тепер давайте хтось із вас буде лікарем.

Відкрита лікарня для всіх, приходьте лікуватися якнайшвидше. Приходьте приймати до лікаря. Щоб не штовхатися, не заважати один одному пацієнти можуть сісти на стільчики та чекати своєї черги. Подивіться скільки пацієнтів сидять на стільчиках і у всіх щось болить, давайте їм допоможемо?

Діти-давааааайайте!

Вибираємо лікаря та медсестру серед хлопців. (Приклад: доктор-Гоша, медсестра - Ксюша).

Вихователь виступає у ролі спостерігача і у разі потреби допомагає коригувати ігрові події дітей.

Лікар (Гоша): Доброго дня, хворий! Проходьте, сідайте! Що у вас болить?

Пацієнт (Дитина): Доброго дня. Я впав і в мене болить рука.

Лікар: Давайте подивимося, що у вас із рукою Яка велика рана, Тепер ми її обробимо добре, змажемо йодом, ось так. Пройдіть, будь ласка, до медичної сестри, вона вам зробить знеболювальні ліки (робить шприцем укол). Одужуйте. До побачення.

Пацієнт: Доброго дня.

Лікар: Доброго дня. Проходьте, сідайте. Розкажіть, що сталося?

Пацієнт: У мене болить живіт.

Лікар: Давайте подивимося, послухаємо хворого на фонендоскоп: "Дихайте! Не дихайте"(лікар оглядає хворого) . Медсестра випишіть хворому таблетки.

Вихователь: Всі люди проходять огляд, роблять щеплення, оглядаються лікарем Бачите хлопці, лікарі допомагають і дорослим, і дітям. За це ми їм скажемо що?

Діти: Спасибі!

Вихователь: Завжди уважно, з любов'ю

Наш лікар лікує вас, хлопці.

Коли поправить вам здоров'я

Він найбільше буває радий!

Публікації на тему:

Конспект проведення сюжетно-рольової гри «Перукарня» у другій молодшій групіЗавдання: Формувати вміння брати на себе роль та виконувати відповідні ігрові дії Формувати вміння взаємодіяти.

Конспект проведення сюжетно-рольової гри у другій молодшій групі Тема: «День народження ляльки Каті»Інтеграція освітніх областей: « Мовний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Пізнавальний розвиток» Завдання: ПІЗНАВАЛЬНИЙ.

Конспект сюжетно-рольової гри «Лікарня» (2 молодша група) Мета: вчити дітей брати на себе роль та виконувати відповідні ігрові.

Сюжетно-рольова гра «Лікарня» – перша молодша група. Освітня область«Соціалізація» 1. Формувати в дітей віком вміння приймати.

Конспект сюжетно-рольової гри у старшій групі «Лікарня»Конспект сюжетно-рольової гри в старшій групіна тему: «Лікарня» Підготувала та провела вихователь: Єжкова Т. В. Супутня гра: «Дочки.

Програмний зміст:

закріпити раніше отримані знання праці лікаря, збагачувати словник, розвивати мову дітей;

формувати в дітей віком вміння грати за власним задумом, стимулювати творчу активність дітей у грі;

навчити новим ігровим дії;

формувати дружні взаємини у грі, почуття гуманізму, активності, відповідальності, дружелюбності;

підтримувати інтерес до участі в грі і дівчаток, і хлопчиків, виконуючи певні ролі: (Дівчатка - мами, медсестра; хлопчики - тата, лікар)

Попередня робота:

екскурсія до медичного кабінету з метою спостереження за роботою медичної сестри у дитячому садку;

читання: К. Чуковський «Айболіт», В. Сутеєв «Про бегемота, який боявся щеплень»;

розгляд ілюстрацій « Лікарня» , "Аптека";

прослуховування пісні «Лялька захворіла»муз. О. Філіппенка, сл. Т. Волгіної.

Матеріал: білий халат, шапочка, баночки або коробочки з-під ліків, обклеєні кольоровим папером, набір медичних інструментів (градусник, шприц, вата, фонендоскоп, предмети-заступників. (Вата - шматочок поролону, таблетки - малюнок на картоні).

Хід гри.

Діти заходять у групувстають навколо вихователя.

Вихователь: Хлопці відгадайте загадку:

Гучно кашляє Сергій.

У нього бронхіт, схоже.

У поліклініку дзвонять,

А Сергію кажуть:

Ти не бійся і не плач –

До тебе їде добрий (лікар)

Вихователь: Правильно, хлопці, це лікар

Вихователь: Якщо хтось захворів, дорослі чи діти, ми куди звертаємось?

Діти: В лікарню.

Вихователь: У чому полягає робота лікаря?

Діти: Оглядати хворихпризначати лікування.

Вихователь: А, яким має бути лікар?

Діти: Уважним, дбайливим

Вихователь: Молодці, хлопці! Що ж, настала наша година, пограємо ми зараз! Бажаєте грати?

Діти: Так!

Вихователь: Хлопці, перш ніж ми почнемо лікувати, пограємося з вами в гру "Що потрібно лікареві?"(Діти вибирають із запропонованих предметів потрібні лікарю, розповідають, для чого, на їхню думку, потрібен той чи інший предмет).

Вихователь: Я буду лікарем, але мені потрібна помічниця - медична сестра Хто хоче лікарем побути? Хто хворих лікуватиме? (Вибираємо медсестру серед дітей). Настя медсестра і мені допомагатиме, одягни білу шапочку, халат, ти оглядатимеш хворихта призначати ліки. Хлопці, а ви будете сьогодні татами та мамами, подивіться, що наші дітки-ляльки нас зачекалися, сумні сидять у будиночку, (проходимо в ігровий в ігровий куточок; діти обирають собі «дітей»).

Вихователь: Забирайте малюків, та в лікарню швидше. Як ми можемо дістатися лікарні?

Діти: Пішки, на машині, автобусі, машині швидкої допомоги

Вихователь: Відкрита лікарня для всіх людей, Ідіть лікуватися в неї швидше! Проходимо на прийом до лікаря. Щоб не штовхатися, не заважати один одному, можна присісти на стільчики, почекати своєї черги.

Лікар: Доброго дня, хворий! Проходьте, сідайте! Що у вас болить?

Пацієнт: Доброго дня. Моя донька впала та підвернула руку.

Лікар: Доброго дня. Погляньмо, що у вас з рукою. Яка велика рана, Тепер ми її обробимо добре, змажемо йодом, ось так. Пройдіть, будь ласка, до медичної сестри, вона вам зробить знеболювальні ліки (робить шприцем укол). Одужуйте. До побачення.

Пацієнт: Доброго дня.

Лікар: Доброго дня. Проходьте, сідайте. Розкажіть, що сталося?

Пацієнт: У мого сина болить живіт

Лікар: Давайте подивимося, послухаємо хворого на фонендоскоп: «Дихайте, не дихайте» (лікар оглядає хворого) .

Лікар: У житті нам необхідно

Дуже багато вітамінів,

Усіх зараз не перерахувати

Потрібно вам, більше є

М'ясо, овочі та фрукти-

Натуральні продукти,

А ось чіпси, знай завжди

Це шкідлива їжа.

Лікар: Одужуйте До побачення.

Пацієнт: Доброго дня.

Лікар: Доброго дня. Розкажи мені, що сталося?

Пацієнт: У моєї доньки болить шийка

Лікар: Пройдіть до медичної сестри, вона вам дасть градусник, щоб дізнатися чи є у вас температура чи ні Температура є нормальною. Давайте подивимося шийку (шпателем дивиться горло).

О-о! Горло червоне.

Вдень та вночі кашель частий

Порушує твій спокій,

Потрібно робити полоскання,

Пити ромашковий настій.

Одужуйте. До побачення.

Вихователь: Всі люди проходять огляд, роблять щеплення, оглядаються лікарем Бачите хлопці, лікарі допомагають і дорослим, і дітям. За це ми їм скажемо що?

Діти: Спасибі!

Вихователь: щоб не хворіти, вранці потрібно обов'язково робити зарядку

Фіз. хвилинка

Чи всі ви вранці робите зарядку? Давайте зробимо її разом.

Сонце глянуло в ліжечко,

Раз два три чотири п'ять.

Всі ми робимо зарядку,

Треба нам сісти та встати.

Руки витягнути ширше,

Раз два три чотири п'ять.

Нахилитися – три, чотири.

І дома поскакати.

На шкарпетку, потім на п'яту.

Усі ми робимо зарядку.

Вихователь: А, щоб ви не забули, доктор усім прописав прийняти вітамінки! (Роздаємо вітаміни).