Подорож з мері Поппінс. Позакласний захід «Весела подорож з Мері Поппінс

Єресектобиндағи ұйимдастирилған оқу қизметінің конспектісі

Конспект організованої навчальної діяльності старшій групі

Өткізу күні/Дата проведення: 25.04.18.

Отуши/Вчитель:Красавіна Ю.Ю.

Білім беру саласи/Освітня область:«Комунікація»

Пән/Предмет:Англійська мова

Өтпелі тақирип/Наскрізна тема: We live together

Тариби/Тема: Travelling with Mary Poppins

Мақсатари/Мета:формування навичок монологічного мовлення

1.Тәрбієлік-виховна:формувати позитивну мотивацію та інтерес до вивчення англійської мови;

2.Дамитушилиқ- розвиваюча:розвивати творчі здібності; спонукати виявляти винахідливість, наполегливість, цілеспрямованість, кмітливість, взаємодопомогу, виконуючи завдання з англійської мови;

3.Оқыту-навчальна:забезпечити практичну спрямованість навчання, закріпивши лексику з вивчених тем; активізувати вживання лексики у вивчених граматичних структурах; відпрацювати фонетичні навички;

Педагогікалиқ технологіялар /Пед.технології:здоров'язберігаючі технології, ІКТ, ігрова технологія, особистісно-орієнтовані технології

Ресурстармен қамтамасиз ету/Ресурсне забезпечення:музика «Леді досконалість» з к/ф «Мері Поппінс до побачення», «шум вітру», аудіозапис «Оповідання про сім'ю Майкла та Джейн», пісня «I have got a father», пазли «дикі та домашні тварини», програма « ActivInspire», смайли для рефлексії (веселий, сумний)

Көптілділік/поліязичний компонент:аю-ведмідь-bear, қасқир-вовк-wolf, қоян-заєць-hare

Ұйимдастирилған оқу қизметініғ бариси/

Хід організованої навчальної діяльності

    Ұйимдастирушилиқ кезеңі/організаційний момент

(Вчитель в образі Мері Поппінс входить до кабінету під музику «Леді досконалість»)

Good morning, children! I'm glad to see you! Let's introduce myself.

My name is Mary Poppins.
What’s your name? (My name is…)

How old are you? (I'm 5/6)

I'm from Great Britain. Where are you from? (I'm from Kazakhstan)

    Негізі бөлімі/основна частина

Сьогодні я пропоную вам відправитися в гості до моїх друзів Джейн та Майкла. Подорож нам чекає нелегка.

Ми не маємо битви, ми не плануємо, і ми не повинні, але ми маємо magic umbrella. This is the umbrella.

Як ви думаєте, на чому ми оправимось у подорож?

Listen! Послухайте! Ви чуєте, вітер змінює свій напрямок (музика "шум вітру").

, openyoureyes.

Хлопці, ми опинилися у чарівному лісі. Злий чаклун залякав усіх тварин у чарівному лісі. Вони бояться, вони сховалися. Давайте знайдемо тварин (за допомогою чарівної лупи, діти знаходять тварин)

What do you see? (діти, використовуючи конструкцію: I see a fox, I see a bear. I see a wolf, I see a hare, називають усіх тварин)

Хлопці, але злий чаклун зачарував ще деяких тварин. Ми маємо врятувати їх. Для цього нам потрібно пройти за столи та зібрати пазли (1 дитина працює біля дошки, інші на місцях)

Are you ready? (Yes!) Let's start!

What is it? (It's a bear)

Where does the bear live? (The bear lives in the forest)

What is it? (It's a horse)

Where does the horse live? (The horse lives on the farm)

Хлопці, давайте назвемо тварин казахською мовою (аю, қасқир, қоян)

They are happy! Вони щасливі!

Хлопці, ми допомогли тваринам, ми врятували їх від злого чаклуна і нам настав час вирушати далі, поки не змінився вітер.

Close your eyes. Один, два, три. Fly umbrella with children and me! Children, openyoureyes

Wow! Ми в якогось міста. Подивіться уважно, що це за місто? Астана столиця Казахстану. Правильно! The capital of Kazakhstan is Astana. Також ми бачимо Байтерек – головна та найвідоміша пам'ятка міста.

Діти, справа в тому, що жителям Астани теж потрібна наша допомога, а саме водіям міста. Вони забули правила дорожнього руху, давайте їм нагадаємо їх.

Let's tell a poem “Traffic Light”.

Twinkle, twinkle traffic light

На corner shining bright.

RED says "Stop"

GREEN says "Go"

YELLOW says “Wait”

Even if you’re late.

It's time to make a circle. Let's play the game.

If I say red – you must “seat down”

If I say yellow – you must “stand up”

If I say green – you must “go”.

Well done! Молодці! Ми впоралася із завданням і нам настав час вирушати далі.

Close your eyes. Один, два, три. Fly umbrella with children and me! Children, openyoureyes

Ну ось! Ми біля будинку моїх друзів. Hello, Міке! Hello, Jane!

Hello, children! We are glad to see you!

Діти, давайте познайомимося з моїми друзями ближче, вони хочуть вам розповісти про свою сім'ю.

Перш ніж почнемо слухати розповідь, давайте згадаємо, кого з членів сім'ї ми знаємо англійською мовою.

Sister-сестра

Brother-брат

Grandmother-бабуся

Grandfather-дідусь

Family-родина

And now, let’s listen to my friends! (listening comprehension)

My name is Jane.

He is my brother. His name is Mike.

Let’s continue.

She is my mother. He is my father. This is my family. I love my family.

Хлопці, мої друзі теж хочуть познайомитися з вами і послухати розповідь про вашу сім'ю (3 дитини розповідають про свою сім'ю, використовуючи фотографії)

My name is Nastya! This is my family. She is my mother. She is my grandmother. I love my family.

My name is Sanjar! This is my family. She is my mother. He is my father. She is my sister. I love my family.

My name is Zhasmin! This is my family. She is my mother. He is my father. I love my family.

Мої друзі дуже люблять співати пісні і вони мають одну улюблену пісеньку, яка вам теж подобається.

Let’s sing a song “Finger family” (пальчикова пісня)

I have got a father

I have got a mother

I have got a brother

I have got a sister

Do you like your father?

Do you like your mother?

Do you like your brother?

Do you like your sister?

Great! Наша подорож добігає кінця і нам настав час повертатися, поки вітер не змінив свій напрямок.

Close your eyes. Один, два, три. Fly umbrella with children and me! Children, openyoureyes

    Қоритинди/підсумкова частина

Наша подорож закінчилася. Ми опинилася знову у дитячому садку.

Вам сподобалося подорожувати? (Відповіді дітей)

Який предмет нам допоміг у подорож? (парасолька-umbrella)

Згадаймо, кому ми допомогли під час подорожі? (тварини з чарівного лісу, жителям міста Астани)

Як звати моїх друзів? (Майкл та Джейн)

Що мої друзі вам розповіли? (вони розповіли про свою сім'ю)

Зараз я хочу, щоб ви взяли смайлик, що відповідає вашому настрою та прикріпили його до дошки.

Веселий


Сумний

The lesson is over. You are very good. Your job will be excellent. Good bye! See you! Thank you for the lesson!

Про книгу

5 причин купити цю книгу
Прогулянки з Мері Поппінс- дуже гарний та незвичайний подарунок на день народження або Новий рік

Хто не любить історії про Мері Поппінс, Майкла та Джейн Бенкс та інших героїв їх пригод? У...

Читати повністю

Про книгу
Елен Дрювер надихнули на написання цієї книги улюблені багатьма історії про Мері Поппінс. Вона переосмислила їх, переробила, пережила та створила книгу, де чарівні ілюстрації переносять нас у світ чудес. Проте книга зберегла інтонації та сюжетні лініїісторій Треверс.

Разом з Мері Поппінс та її улюбленими підопічні - Джейн і Майклом Бенкс, ви відправитеся в прогулянку Лондоном. Обов'язково пройдете повз Букінгемський палац, почуєте бій годин відомого Біг-Бена, і, звичайно, вирушите в незабутню подорож у чарівний світ Мері Поппінс.

Реальність та вигадка перемішані у цій книзі, і чудеса починаються раптово.

5 причин купити цю книгу
Прогулянки з Мері Поппінс - дуже гарний та незвичайний подарунок на день народження або Новий рік

Це не просто книга, додавши трохи світла і біле тло вона перетворюється на чарівний театр тіней

Хто не любить історії про Мері Поппінс, Майкла та Джейн Бенкс та інших героїв їх пригод? На додаток можна переглянути улюблений фільм та перечитати історію

Книга - витвір мистецтва, яка розвиває естетичний смак дитини та вчить її акуратно поводитися з таким важливим предметом (вирізані лазером ілюстрації вимагають дбайливого поводження)

Текст у цій книзі не головне, дайте вашій уяві простір і придумайте свої історії з чудових ілюстрацій! Вирушайте в подорож визначними пам'ятками Лондона початку 20 століття.

Для кого ця книга
Для всіх, хто любить казки та чаклунство від 4 років

Для всіх, хто любить історії про Мері Поппінс

Для дорослих, які люблять незвичайні гарні книги

про автора
Елен Дрювер - ілюстратор, дизайнер з паперу та текстилю. Вона створює свої витвори мистецтва у книгах, упаковці, інсталяціях, графічних роботах. Елен любить поезію та подорожі, а натхнення черпає у грі світла та тіні та казковому світі дитинства. За роки роботи співпрацювала з такими марками як Guerlain, Lancome, Jacadi.

Приховати

Попередній перегляд:

Муніципальний дошкільний навчальний заклад

дитячий садок №20 комбінованого виду

міський округ Оріхово-Зуєво

КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

Вихователь року

у старшій групі

«Подорож із Мері Поппінс»

Вихователь: Журавльова Анастасія Михайлівна

2017 рік

Тема: Подорож до Англії

Освітня область: Мовний розвиток

Інтеграції освітніх областей:

Розвиток мовлення

Соціально – комунікативний розвиток

Пізнавальний розвиток

Ціль: формування комунікативної та інформаційної компетенції учнів, знайомство з новою інформацією, розширення кругозору учнів для подальшого його застосування на практиці.

Завдання:

  1. Повторити пройдений матеріал на тему Батьківщина
  2. Розвинути пізнавальний інтересу дітей, сформувати навички слухового та зорового сприйняття через аудіювання та закріпити матеріал за допомогою мнемотехніки.
  3. Познайомити із фонематичною стороною англійської мови, навичками оволодіння англійською мовою(Привітання, прощання).
  4. Створити атмосферу дружелюбності, інтересу до культури іншої країни та вивчення іноземної мовивиробити комунікативні навички

Хід заняття

(Діти сидять на стільцях півколом, поруч стоїть мольберт, карта та глобус)

Звучить пісня, влітає парасолька з Мері Поппінс, крутиться і кидає картинки.

Мері: (Здивовано), Hello! My name is Мері Поппінс. Як на вулиці холодно і вітряно, як у моїй рідній Англії (оглядається) Усі мої підказки розлетілися! Діти, в яку країну мене приніс чарівний вітер? (Піднімає по одній підказці виставляє на мольберт)

Мері: Якою мовою ви розмовляєте? (російською)

Як називається столиця, головне місто Росії? А яка вона Москва?

Вашою країною править королева? Хто президент вашої країни? (В.В. Путін)

Як називають мешканців вашої країни? (Росіяни), Я чула, що у вас мешкають люди різних національностей: українці, білоруси, татари, узбеки…

Яке дерево є символом Росії? (Береза) Чи знаєте ви вірші про це дерево? Може ви знаєте вірші про Росію чи своє місто?

А в якому місті ви мешкаєте? Що цікавого можна переглянути у вашому місті? (Орехово-Зуєво)

Як вітаються у вас у Росії?

Мері: Ви так докладно розповіли мені про свою країну, тепер я хочу запросити вас у гості до своєї країни, до Великобританії.

Подивіться на глобус, зверніть увагу на відстань між Росією та Великобританією, на якому транспорті можна туди дістатися? Хлопці, покваптесь, наш літак скоро злітає… follow me,follow me (пісенька літак)

Мері: (сідають за столи) Ми з вами прилетіли до Англії. Послухаймо екскурсовода, який розповість нам про мою країну. (аудіозапис)

(Виставляються картинки)-питання Мері-Хлопці, ви послухали розповідь про Англію, давайте ще раз разом згадаємо, що ж цікавого ви дізналися в моїй країні.

Хлопці, до якої країни ми з вами прилетіли? В Англію, частина Великобританії, Як називають мешканців моєї країни? Якою мовою вони говорять, давайте привітаємось! Хто править Англією? Як називається резиденція королеви? Де вона працює? Яке місто є столицею Англії? Що є символом Лондона? Що ще розташоване березі річки Темзи? Як називається ця вежа? Як називається найбільший і найгучніший дзвін?

Послухайте, що це за звуки (дзвони). Вони говорять нам про те, що настав час зробити фізкультхвилинку. (пісня). У вас на столі лежать таблички, і листівки, давайте заповнимо таблички, вишикуємо їх по порядку, згадаємо, що ви дізналися про мою країну. (виконують завдання) . Молодці! (пісня Джингл Белс).

Послухайте, я чую якусь пісеньку, яке свято вона вам нагадує?

Мері: яке свято у нас скоро? А хто головний персонаж на цьому святі? А у нас в країні це – Санта-Клаус, і напередодні нового року він приготував для вас подарунки. Ось таку чудову листівку, яку ви покажете вдома батькам, і ще раз згадайте, де ви побували, що нового дізналися, і що побачили (листівка)

Мері: Як би добре не було в гостях, але справжні мандрівники завжди сумують за своєю Батьківщиною. Як кажуть англійці: "Home, home, sweet home". Настав час прощатися, я говорю вам Buy-buy. (пісня) Ваш літак вирушає до Росії.

Англія є частиною Великобританії. В Англії живуть люди різних національностей – англійці, шотландці, валлійці, ірландці та багато інших, але всі вони розмовляють англійською мовою.

Великою Британією править королева Єлизавета II. Резиденція та місце роботи королеви Єлизавети II – це Букінгемський палац.

Столиця Англії – місто Лондон.

Символом міста Лондон є – розвідний міст над річкою Темзою – знаменитий Тауерський міст.

Поряд з набережною річки Темзи велично височить вежа з годинником.Башта Єлизавети. На цій вежі п'ять дзвонів. Найгучніший і найбільший дзвін називають "Біг Бен".


Ольга Полянська
НОД «Весняна подорож з Мері Поппінс»

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок «Сонечко»

Інтегрована освітня діяльність

« Весняна подорож з

Мері Поппінс»

Вихователь: Полянська Ольга Сергіївна.

с. Кокоріне

Ціль:

Виявити рівень знань у дітей про веснянихзмінах у природі, уточнити характерні ознаки весни, виявити найпростіші причинно-наслідкові зв'язки, розвивати зорове сприйняття, слухову та зорову увагу, активізувати якісний словник, розвивати уяву, виховувати любов до природи, поглиблювати уявлення дітей про доброту, як про цінну, невід'ємну.

Завдання:

Уточнити та узагальнити уявлення дітей про характерних ознакахвесни, розширити знання дітей про весну, збагатити та активізувати словник на тему

Активізація словника з лексичної теми

Розвиток навичок розповідання

Розвиток загальної моторики та координації мови з рухом

Розвиток зорового сприйняття

Розвиток слухового сприйняття та почуття ритму

Розвиток мислення

Створити емоційно комфортний мікроклімат у групі.

Хід діяльності:

Діти у гурті звучить музика

З'являється Мері Поппінс

М. П.: Привіт мої друзі, дітям всім відома я

Мене звати (Діти допомагають)Мері Поппінс

Я добра няня-чарівниця, я вмію літати, використовуючи розкритий парасольку та сильний вітер

Дітям радість я дарую, бо їх люблю

Раз, два, три, чотири, п'ять, ставайте в коло грати (Діти стають у коло)

Хлопці, я вам вже представилася, а ось як кличуть кожного з вас мені дуже хочеться дізнатися

М. П. Ти мій друг і я твій друг. Як тебе звати?

Ти долоню простягни своє ім'я назви!

Молодці хлопці ось тепер все гаразд, ви знаєте моє ім'я, а я ваше, ми з вами познайомилися

Я посміхнуся вам, а ви посміхнетесь один одному і сьогодні ми зібралися тут, щоб робити добрі справи.

Дихальна гімнастика: Давайте зробимо глибокий вдих через ніс і вдихнемо в себе доброту і красу, а видихнемо через рот усі тривоги та страхи

Скажіть будь ласка хлопці, а яка зараз пора року?

Діти відповідають (Добиваюсь повної відповіді)

М. П.: Зараз перевіримо, чи добре ви знаєте, яка погода буває навесні

М'яч веснянийі чарівний буде в руки до вас скакати, і запитання ставити, у кого той м'яч відповідає

Якщо на вулиці йде дощ, то погода яка (дощова)

А якщо світить сонце (сонячна)

Якщо на вулиці тепло (тепла)

Якщо на вулиці сиро, то погода якась (сира)

Скажіть, будь ласка, якщо на вулиці дме вітер? (запис вітру)

Діти: Вітрова

М. П. Вітер приносить мене туди, де потрібна моя допомога, і сьогодні мене покликали жителі країни Грамотейкіне.

Я пропоную вам вирушити разом зі мною, чи ви згодні? (Так)

М. П. Ну а які ж діти вирушать у подорож? Може бути злі?

Діти:Ні

М. П.: А які? (добрі)

М. П: Ми візьмемо у подорожне боягузливих, а яких?

Діти: Сміливих

М. П: Не лінивих, а яких?

Діти: Працьовитих

М. П: Не сумних, а…

Діти: веселих

М. П.: Отже, ви готові?

Діти: Так

Звучить музика Мері Поппінспропонує дітям взятися за руки

М. П.: Розкритий парасольку сміливіше крути, обертай його, обертай і всі фантазії, мрії на реальність перетворюй (Підходимо до мультимедійної дошки)

1 слайд на ньому дівчинка та хлопчик

М. П.: Подивіться хлопці на екран, дівчинку та хлопчика до яких ми прилетіли, звуть Варвара та Артем. Послухаймо, що вони нам скажуть.

Таня: Привіт хлопці, у нас в країні Грамотейкіно теж настала весна,

і нам з Артемом потрібно одягтися на прогулянку по весняному,

допоможіть нам, будь ласка, підібрати потрібні для прогулянки речі.

М. П.: ,Хлопці, а ви знаєте як треба по весняномузібратися на прогулянку?

Пропоную вам пройти до столів та підібрати потрібні речі для прогулянки нашим новим друзям, дівчатка допоможуть зібратися Варварі, а хлопці – Артему.

Пропоную спочатку закріпити алгоритм одягання. Діти проходять до столів, на столах паперові шаблони одягу, поруч мольберти із зображенням дівчинки та хлопчика, діти магнітами прикріплюють необхідний одяг.

М. П.: Молодці хлопці ось ми з вами вже зробили одну добру справу і нам настав час вирушати далі. (звучить музика)

М. П.: Разом весело підемо, не поспішаємо, не відстаємо.

Підходимо до екрану, на слайді картинка Весни.

Фіз. Хвилина: Якщо сніг скрізь розтанув і трава вже видна

І співають пташинок зграя - значить до нас прийшла весна

Якщо сонце розрум'янить наші щоки до червона

Нам ще приємніше стане, тож до нас прийшла весна.

М. П.: Молодці, подивіться, будь ласка на екран. Хлопчика, до якого прилетіли звуть Ваня, давайте послухаємо, що він хоче нам сказати

Маша: Мені весь час мої друзі роблять зауваження, що я не правильно називаю ознаки весни А мені так хочеться правильно та грамотно говорити, допоможіть мені будь ласка. «Навесні йде сніг, дмуть вітри, кружляє пурга, сонце похмуре і сумне, зовсім не гріє, всім хлопцям так жарко, що вони бігають босоніж, а з дерев опадає листя.

М,П: Хлопці ви згодні із твердженнями Вані, чи правильно він називає ознаки весни?

Діти поправляють Ваню

М. П.: Хлопці, Ваня сказав що з дерев опадає листя, насправді це не так, правда? У мене є гілочки дерев, я пропоную вам прикрасити їх за допомогою рожевих, білих та зелених серветок. Так ми з вами покажемо До Вані розібратися як виглядають гілочки дерев із приходом весни.

М. П.: Молодці хлопці, думаю тепер Ваня правильно називатиме ознаки весни. Ось ми з вами і зробили ще одну добру справу.

Підходимо до екрану. На картинці дівчинка сумна, за вікном грають діти, а вона вдома одна.

М. П.: Хлопці, подивіться, дівчинку, до якої ми прийшли, звати Катя. Що ви можете про неї розповісти (Діти розповідають)

М. П.: Хлопці ви багато чого розповіли про Катю, а послухаймо тепер, що вона нам скаже.

Діма: Я зовсім недавно в країні Грамотейкіно і у мене поки що тут немає друзів, а мені дуже хочеться з ким-небудь подружитися, допоможіть мені будь-ласка

М. П.: Ну, що хлопці допоможемо? Подивіться у мене є такий макет будинку. Згадаймо з ким ми сьогодні зустрілися і кому допомагали.

Діти вставляють у вікна картинки героїв, із якими вони сьогодні зустрілися.

Згадуємо, кому і чим допомогли. Пропоную прикрасити будинок наклейками весняних квітів.

М. П.: відмінно. Молодці хлопці. Наше подорождобігло кінця і я пропоную вам подарувати жителям казкової країни добру пісню.

Проходимо сідаємо на стільчики.

М. П.: Пісня проста, кожен другий рядок повторюватиметься, спочатку співаю я, потім співаєте ви.

Обігрійте словом (2 р)

Обласкайте поглядом (2 р)

Від гарного жарту (2р)

Тане навіть сніг (2 р)

Це так чудово (2 р)

Якщо з Вами поруч (2 р)

Посміхнеться незнайома похмура людина

Це так чудово (2 р)

Якщо з Вами поруч (2 р)

Діти встають зі стільчиків.

М. П.: Розкритий парасольку сильніше крути, обертай його обертай і всіх помічників моїх у дитсадок повертай.

За ваші добрі слова та вчинки я хочу подарувати вам подарунки. Чарівні метелики.

І якщо комусь допоможе твоя доброта і усмішка твоя, ти щасливий що день недаремно був прожитий, що ти потрудився недаремно.

Ну а мені час поспішати до хлопців, яким потрібна моя допомога. До побачення!

Використовувані технології:ІКТ, здоров'язберігаючі, проектна діяльністьробота з моделлю.

Поглибити знання та уявлення дітей про рідне місто, закріпити у пам'яті у хлопців основні пам'ятки Санкт-Петербурга.

  1. Виховувати любов до свого рідного міста.
  2. Виховувати почуття гордості через те, що ми – городяни цього великого міста.
  3. Збагачувати словниковий запас дітей.
  4. Розвивати зв'язне мовлення.
  5. Уточнити уявлення про мости, як архітектурні споруди.
  6. Закріпити вміння відтворювати ціле з елементів (д/і «розрізні малюнки»).
  7. Розвивати увагу, вміння порівнювати.
  8. Розвивати логічне мислення, пам'ять.

Матеріал:

  1. Схема карти міста.
  2. Д\і «Побудуй місток».
  3. Д\і «Розрізні картинки».
  4. Д/і «Чого не вистачає?».
  5. Д/і «Ребуси».
  6. Зображення-види Санкт-Петербурга.
  7. Менімотаблиці.

Попередня робота:

  1. Розгляд та читання книг про Санкт-Петербурзі:

“Санкт-Петербург. Три століття архітектури» І. С. Хоробрий;

«Чудове місто» Л. К. Єрмолаєва, І. М. Лебедєва;

"Санкт-Петербург" В. Воскобойніков.

  1. Розгляд фотоілюстрацій про пам'ятки Санкт-Петербурга.
  2. Розмова із дітьми про історію виникнення нашого міста.
  3. Перегляд DVD «Наше місто».
  4. Використання настільно-друкованої гри"Історія Санкт-Петербурга".
  5. Замальовки, обведення на цю тему.
  6. Розмова про культуру поведінки у громадських місцях та на вулицях міста.
  7. Робота із картами міста.

Під музичний супровід пісні з к/ф «Мері Поппінс – до побачення», танцюючи входить Мері Поппінс.

Мері Поппінс:

Здрастуйте, мене звати Мері Поппінс.

Там, де я з'являюся, відбуваються найнеймовірніші речі.

Я найкраща няня на світі,

Про це, звісно, ​​знають усі діти.

Мій метод доступний і дуже простий:

Усі діти мають займатися із душею.

Я літаю різними країнами та континентами на своїй чарівній парасольці та знайомлюся з новими містами та їхніми жителями.

Доброго дня, Мері Поппінс! Хлопці дуже раді з Вами познайомитися, показати та розповісти про своє улюблене місто, про його дивовижні та великі місця.

Мері Поппінс:

Тоді вирушимо негайно, і час не гаючи, сьогодні в місті великому ми з вами побуємо.

1. Пальчикова гімнастика «Люблю містом гуляти…»

Люблю по місту гуляти,

Невський – раз, Зимовий – два,

Три - красуня Нева,

А чотири - міст Палацовий,

П'ять - гуляю Садовою,

Шість - до Ісаакію схожу

І на купол подивлюся.

Сім - звичайно, Літній сад,

Як гарне його вбрання.

Вісім - фортеця у Неви,

були там, мабуть, ви.

Дев'ять – зустрівся мені

Мідний вершник на коні.

Десять – через поворот

Бачу нарвські ворота.

Ми з вами знаємо, що місто Санкт-Петербург поділено на багато островів. Скільки ж було островів під час будівництва міста? (101 острів.)

Мері Поппінс:

якщо я його обертаю, на дива все перетворюю

я парасолькою покручу-

острови покажу.

Давайте підійдемо до карти нашого міста. Назвіть які ви знаєте острови?

2. Д/і «Назви острів» (картинки-підказки)

А з якого острова почав відбудовуватись Санкт Петербург?

3. Гра «По болоту Петро йшов»

Ведучий знаходиться в середині кола.

(Діти йдуть по колу, зі словами.)

По болоту Петро йшов

Острів заячий знайшов.

Він зібрав робітник

І збудував фортецю тут.

Фортеця нова стоїть

Гарматами ворогові загрожує.

Бам, бам, бам, бам!

Не лишилося зайців там.

«Петро» - дитина

Я по острову піду,

Ворухнеться хто-знайду.

Діти - завмирають. «Петро» - видаляє з гри тих «зайців», які поворухнулися.

«Петро» - зайці гармат злякалися,

По кущах усі розбіглися.

(Діти тікають на місця.)

Мері Поппінс:

Діти, що це в мене заховано в моїй сумочці?

Мері Поппінс показує предмети: годинник, стіна фортеці, ангел, гармата.

Не розумію, де це все можна побачити?

Відповіді дітей: У Петропавлівській фортеці. (Пояснюють чому.)

4. Д/і «Відгадай»

Молодці, а як ви вважаєте, як же люди раніше переправлялися через річки та канали нашого міста?

Відповіді дітей:на човнах.

- А людям було зручно?

Відповіді дітей:ні, на човнах перепливати незручно.

- Думаю, ви маєте рацію, річки у нас у місті досить широкі, тому люди почали будувати мости. Щоб продовжити подорож, нам теж доведеться перейти через річку мостом. А які річки є у нашому місті. ми з вами зараз назвемо, розгадавши ребуси:

Розумнички! А, тепер давайте побудуємо «мости», зашифровуючи назви річок – Нева, Мийка та Фонтанка – за допомогою кольорових цеглинок.

Мері Поппінс:

У мене є чарівна парасолька –

Я парасолькою покручу -

Міст побудувати допоможу!

6. Д/і «Побудуй місток»- звуковий аналіз.

На килимі хвилями розкладено довгий шматок блакитної тканини, через нього проходять «мости», діти переходять.

Дитина читає вірш:

Для фонтанів дуже-дуже

Нам вода була потрібна.

Тієї води не пошкодувала

Річка добра, дала.

Мені води зовсім не шкода,-

Каже річка.

Відповіді дітей:фонтанка.

Ведучий:

Вадику, розкажи нам вірш про мости.

Вірш:

Знаю я, і знаєш ти

Бувають різні мости:

Мости красиві, ланцюгові,

Мости із секретом, розвідні.

Мости прикрашені кіньми.

Мости, що зроблені з каменю,

Мости, що таємниці усі зберігають

І нікому не кажуть.

малюнок Анічкова мосту.

Подивіться, хлопці, на один із найкрасивіших мостів нашого міста. Як він називається ?

Відповіді дітей:Анічків міст.

Правильно – це Анічків міст. Діти, а Вероніка з мамою та татом гуляли містом Санкт-Петербургу і довго милувалися цими прекрасним мостом, а потім дізналися багато нового та цікавого з книг будинку. Вероніка, розкажи нам, що ви дізналися.

Діти сідають на килим і слухають розповідь.

Вероніка: Анічків міст – це продовження Невського проспекту. Першийдерев'яний міст був побудований за указом Петра 1, інженером - підполковником М.О.Анічковим, від прізвища якого і отримав свою назву. При імператриці Єлизаветі Петрівні міст був перебудований, а робилося цього, щоб у ньому могли пройти слони – подарунок перського хана. Слоновий двір, де містилися слони, знаходився в районі нинішньої площі Повстання і щоб пройти до царського палацу, цим величезним тваринам доводилося йти Невським проспектом, перетинаючи Фонтанку.

- Дякую Веронічку. Діти, а що нового ви дізналися з оповідання Вероніки? Що для вас було дуже цікавим?

Відповіді дітей: розповідь про слонів.

Діти які ще мости Санкт-Петербурга ви можете назвати.

Відповіді дітей: Палацова, Левова. Банківський, Троїцький.

А хто охороняє вдень і вночі багато мостів та набережних нашого міста, ви зможете сказати, розгадавши зашифровану загадку.

Д/і « Зашифровані слова»

Відповіді дітей: леви, грифони, сфінкси.

Мері Поппінс:

У мене є чарівна парасолька –

якщо я його обертаю, на дива все перетворюю.

Я парасолькою покручу-

У грізних левів вас перетворю!

7. Виконується сценка «Про що мріють кам'яні леви»

(3 дитини одягають маски левів і сідають на підлогу.)

1 Лев:З каменю з'явилися ми,

Але це не біда!

Ми з граніту леви,

І тут сидимо завжди.

2 Лев:Сидимо і вдень, і вночі

Ми вже багато років.

Відкриємо, між іншим

Ми вам зараз секрет.

3 Лев:Нам холодно взимку

І сиро під дощем.

І ми від вас не приховуємо,

Що Африка наш будинок!

А що ви знаєте про сфінксів та грифонів?

Відповіді дітей:

Сфінкс – це фантастична істота, з тілом лева та головою людини, один із найпопулярніших персонажів єгипетської міфології.

Грифон – міфічна істота з головою, кігтями та крилами орла та тілом лева. Грифон уособлює Сонце, силу, пильність, відплату.

Вірші

1. Стужа, холод, снігопад

Сфінкси мерзнуть і тремтять

Але не дрімають і не сплять,

Сфінкси місто вартують.

2. Коли все місто засинає,

І запалюють ліхтарі,

Мої грифони вгору злітають,

На місто дивляться з висоти...

Коли ж літати вони втомляться

Під ліхтарі, на місце встануть,

І будуть місто охороняти,

Тільки вночі вгору злітати.

Мері Поппінс:

У мене є чарівна парасолька –

якщо я його обертаю, на дива все перетворюю.

Я парасолькою покручу-

До палацу вас запрошу!

А тепер ми опинилися на найголовнішій площі нашого міста – на Двірцевій площі!

Вірш про Палацеву площу:

Площа ця головна,

Площа ця славна

Побувати на ній усі раді:

Тут проводяться паради

Проходять демонстранти,

Грають оркестранти

Бувають тут гуляння,

На конях катання.

Хоч вона й стара,

Але виглядає, як нова,

Площа наша головна

На ім'я... Палацова.

- На Палацевій площі знаходиться Зимовий Палац, нині Ермітаж, де представлені твори великих скульпторів та художників, відомих на весь світ.

Вірш:

На площі Двірцевій

Коштує він багато років.

Усі ним захоплюються

Тут байдужих немає.

З різних країнхудожники

Картини привезли,

Щоб їхні полотна чудові

Побачити всі могли.

Це наш, це ваш Петербурзький... Ермітаж.

Мері Поппінс:

Любі друзі! Мені потрібна ваша допомога! Потрібно відреставрувати картинки з видами Санкт-Петербурга, щоб я могла відвезти їх до Лондона та показати моїм вихованцям.

8.Д/і « Розрізні картинки»

Назвіть, що зображено на зображенні.

Відповіді дітей: Це Адміралтейство. Це Пушкінський театр і т.д.

Давайте тепер викладемо з цих картинок ланцюжок слів. Але для цієї гри ми називатимемо картинки одним словом: будинок, місток, фортеця, театр, грати, арка, Аврора, Адміралтейство, острів. Я кладу першу картинку, а ви повинні в назві визначити останній звук і на цей звук знайти наступну картинку і так далі, поки не закінчаться картинки. (Діти викладають ланцюжок.)

9. Д/і « Ланцюжок слів»

Мері Поппінс:

А зараз перевіримо вас на уважність.

10. Гра «Чого не вистачає»

Адміралтейству - кораблик

Анічкову міст-скульптури і т.д.

Діти, відгадайте, будь ласка, ще одну загадку!

Ребус» Шпіль»

Згадайте, на яких будинках ви бачили шпиль?

Відповіді дітей: Петропавлівська фортеця, Адміралтейство.

Згадайте вірші поетів, які оспівують велич та красу нашого міста.

1. Вірші:

- Є гордість Петербурга

Кораблик Золотий.

Він високо на шпилі

Над самою Невою.

2. Люблю тебе, Петра творіння,

Люблю твій строгий, стрункий вигляд,

Неви державна течія,

Береговий її граніт,

Твоїх огорож візерунок чавунний,

Твоїх задумливих ночей

Прозорий сутінок, блиск безмісячний,

Коли я в моїй кімнаті

Пишу, читаю без лампади,

І ясні сплячі громади

Пустельних вулиць, і світла

Адміралтейська голка.

Мері Поппінс:

В якому чудовому, красивому місті ви живете! Цінуйте це і збережіть цю пишність для майбутніх поколінь!

З вами дуже добре, але колись все закінчується! Мені час повертатися в Англію! Велике вам спасибі, і я ніколи не забуду нашу захоплюючу подорож!

І нам, люба Мері Поппінс, сумно з Вами розлучатися! Ми обіцяємо берегти і зберігати наше місто, і чекаємо на Вас знову в нашому улюбленому Санкт-Петербурзі.

Під музику «Вітер змін» Мері Поппінс прощається з дітьми та йде.